Kimdir

 

İzmir’in ilkler şehri olarak bilinen Bergama ilçesinde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel, acayipişler atölyesi ‘nde ajans başkanlığı ve marka danışmanlığı görevimin yanı sıra şöyle özetleye bilirim.

İletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin staj imkanı sorununa çözüm bulmak ve mesleki anlamda deneyim elde etmelerine olanak sağlamak adına, uzun dönem staj yaparak portfolyolarını oluşturabilecekleri bir yapıda 2011 yılında kurduğumuz Genç Haber ‘i sosyal girişime dönüştürdük. Yayın hayatımıza gençlere özgü tek haber sitesi olma özelliğimizin yanı sıra 2. anlam katarak devam ediyoruz.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına İKİ KİTAP yayın evini kurdu. “İKİ KİTAP yayınevinden basılan her kitabı ikişer satıyoruz, birisini siz okuyor, diğer bir eşinide sizler adına eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamış bölgelerlerdeki kütüphanelere bağışlıyoruz” şeklinde anlattığı stratejisi ile kitap bağışlayıp kütüphanelerin gelişmesine öncü olma misyonu ile kurulan ilk yayın evi olma özelliğine sahip, bir sosyal girişim olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olduk.

Sosyal Girişim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0

Sosyal Girişimcilik adına almış olduğumuz notları ve kaleme aldığı makaleleri bir araya getirerek “Sosyal Girişim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0” kitabı üçleme serisinin ilk kitabımız olarak Ocak 2020’d3 İKİ KİTAP yayın evinden çıktı.

Detaylı bilgi için tıklayınız ↗

Ülkemizde ilk kez organize edilen ve 20 ülkeden katılımcının yer aldığı Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayını Temmuz 2019’da İstanbul’da Uluslararası Akademik Sosyal Girişimcilik Çalıştayını Mersin Üniversitesi ile birlikte 2020 yılında online olarak organize etti.

Sosyal girişimciliğin ülkemizde daha fazla uygulanması adına bir organizasyonun yanı sıra ilklere de imza atan Adıgüzel, Hakkari Üniversitesi’ndeki ilk Girişimcilik etkinliğini ve Düzce Ticaret Odası ve Düzce Üniversitesinin de katkıları ile Düzce’deki ilk Uluslararası girişimcilik etkinliği Düzce Uluslarası Sosyal Girişimcilik Zirvesi’ni organize etti.
2019 yılı global girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde en fazla etkinlik organize eden kurum olarak acayipişler atölyesi bünyesinde 7 il’ de 13 girişimcilik etkinliği organize edilmesine öncülük etti ve bu etkinliklere konuşmacı olarak katıldık.

Çok seyahat ediyor, devam eden ve yeni projeler konusunda görüşmeler toplantılar yapıyorum. Bu sebepten zaman zaman mesajlara ve maillere cevap vermekte gecikebiliyorum. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyorum. İletişim kurmamızın en sağlıklı yolu ise tabiki mail yolu ile olacaktır.

Daha detaylı araştırmak istiyorum diyorsanız Google‘dan arayabilir, İnstagramTwitterFacebookLinkedinClup HouseMedium ve Youtube da takip edebilir anlık paylaşıma ulaşabilirsiniz.


Genç Haber

Genchaber.net olarak; genç ve dinamik bir ekip ile gençliği ilgilendiren tüm haberleri sizlere ulaştırmak üzere kasım 2011′de yayın hayatına başladı. Habercilik esaslarına uygun, adil, dengeli, objektif bir yayıncılıkla yol almak gayemiz. genchaber.net’in hedeflerinden biri de Türkiye’nin dört bir yanından muhabirlerimizle hiçbir siyasi, ideolojik söylem içermeden gençliği ilgilendiren sorunları, aktiviteleri, çalışmaları yakından takip etmenizi sağlamaktır.

WEB SİTESİNE GİT

Social Business Global

acayipişler atölyesi acayipişler yapmak üzere bir araya gelmiş bi kaç adamdan ve kadından oluşmaktadır. Markalar ile arkasındaki gizlilik anlaşması gereği gizli kalmayı tercih etmiş yaptığı işlerin başarısı ile ruhlarını doyuran bir ekibin çıkarttığı işlerden teşekkül etmiştir. 360 derece olarak nitelendirilen yeni nesil proje ve bir reklam ajansıdır. Acayipişler atölyesi terzi’dir.

WEB SİTESİNE GİT

İKİ KİTAP

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına İKİ KİTAP yayın evini kurduk. Basılan her kitabı ikişer satıyoruz, birsini siz okuyor, diğer bir eşinide sizlerin adına eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamış bölgelerlerdeki kütüphanelere bağışlıyoruz” şeklinde anlattığımız stratejisi ile kitap bağışlayıp kütüphanelerin gelişmesine öncü olma misyonu ile kurulan ilk yayın evi olma özelliğine sahip. Bir sosyal girişim olarak İKİ KİTAP’ı kurarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olduk.

web sitesine git

acayipişler

acayipişler atölyesi acayipişler yapmak üzere bir araya gelmiş bi kaç adamdan ve kadından oluşmaktadır. Markalar ile arkasındaki gizlilik anlaşması gereği gizli kalmayı tercih etmiş yaptığı işlerin başarısı ile ruhlarını doyuran bir ekibin çıkarttığı işlerden teşekkül etmiştir. 360 derece olarak nitelendirilen yeni nesil proje ve bir reklam ajansıdır. Acayipişler atölyesi terzi’dir.

WEB SİTESİNE GİT

Konferans verdiğimiz kurumlar

Üniversite
0
STK
0
Belediye
0
TicaretOdası
0