Kitaplar

Merhaba

Bundan böyle sosyal girişimciliğin ön planda olacağına inanıyorum. Önümüzdeki süreçte neler olacak, sektörleri neler bekliyor sorusu herkesin aklında. Dünyanın daha yaşanır bir yer olması, daha adil ve daha eşitlikçi bir dünya kurmak mümkün. Burada da iş sosyal girişimcilere düşüyor. Ben de sürece bir nebze katkım olması adına Sosyal Girişim-cilik Kapitalizm 2.0 kitabımı 21 bin kişiye hediye etmeye karar verdim. Belki genç girişimcilere ilham olur ve daha çok sosyal girişim başlatılmasına vesile olur.

Sosyal fayda yaratmanın, ticaretin yeni kanunu haline geleceğini ve kurumsal yapıların sosyal girişimcilikle iç içe geçeceğini düşüyorum.

“Amerikan ekonomisinin yüzde 30’una tekabül eden, aralarında Apple, Amazon, IBM gibi dev şirketlerin olduğu 181 şirketin CEO’su 22 Ağustos 2019’da bir bildiri yayınladı. Bu bildiride Amerikan ekonomisinin geleceği ve şirketlerin geleceği adına salt kar odaklı şirket yönetiminden, sosyal fayda odaklı şirket yönetimine geçiş yapmayı taahhüt ettiklerine dair imza attılar. Kapitalizmin güncellenerek dönüşümün mümkün olduğunu savunuyorum. Sosyal girişimciliğin kapitalizmin yeni bir versiyonu olarak okuyorum. Kitabımda da bunu anlatıyorum. Bir kişi kurduğu sosyal şirket ile hem sosyal fayda sağlayabilir, hem de kar elde edebilir. Bir önceki versiyona göre daha duygu yüklü bir versiyon. Sanayi devriminde üreten kazanıyordu, günümüzde neredeyse tüm markalar aynı ürünü eşit şartlarda piyasaya sunuyor. Markalar için duygu pazarlaması değimiz yeni bir rekabet ortamına giriyoruz. Bu sebepten sosyal sorumluluk projeleri arttı, müşterilerin eğilimleri bazı durumlarda kalite ve fiyatın önüne geçecek kadar sosyal fayda odaklı olmaya başladı. Şirketlerin önümüzdeki dönemde sosyal şirket yapısına veya sosyal fayda şirketi yapısına dönüşmesini izleyeceğiz. Aynı şekilde STK’lar da dönüşecek. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde bir çok STK bir ürün ve hizmet üretip satmaya başlayacak.”

Hedefim, gençleri sosyal girişimcilik kavramıyla tanıştırmak. Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0 kitabımı, 21 Mayıs-26 Mayıs tarihleri arasında bu sayfadan formu dolduran 21 bin kişiye mail yolu ile göndereceğimiz link vasıtası ile kitabımı ulaştıracağım. 

İsmail Hilmi Adıgüzel

Kampanya Kapsamında oku


SATIN ALMAK İÇİN EN SIK KULLANDIĞINIZ PAZAR YERİNİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.

Google Play